UŠNÍ, NOSNÍ, KRČNÍ AMBULANCE
NEMOCNICE CHRUDIM

MUDr. Miloslav Černý


OrdinaceKdo se o vás staráCo nabízímeJak nás najít

Počítadlo:  77340

ORDINACE


Galerie

Zde si můžete prohlédnout galerii obrázků z nové ambulance. Po kliknutí na obrázek se zobrazí originální velikost.


Historie

ORL ambulance začala se svojí činností 15. srpna 1994 v Opletalově ulici. Bylo to v době, kdy ve dvou ORL ambulancích pracovaly MUDr. Dragovič a MUDr. Stará. Ukazovalo se však, že pro poměrně velkou spádovou oblast Chrudimska je to málo, navíc nová ordinace mohla poskytnout větší spektrum poskytovaných služeb - především endoskopii a dále následnou ORL operativu v nemocnici.

A právě dohoda s tehdejším vedením nemocnice dala základ pro vznik úvazku 0,3, který byl a je naplňován konsiliární ORL činností pro pacienty nemocnice, zaměstnance. Hlavním úkolem ale bylo především znovu obnovit běžnou a středně náročnou ORL operativu. Tím se zlepšila dostupnost pro tyto výkony, především to usnadnilo život pacientům z Chrudimi a okolí, kteří nemuseli kvůli běžným a středně obtížným zákrokům cestovat do Pardubic, Havlíčkova Brodu, Ústí nad Orlicí či Čáslavi, a současně se těmto nemocnicím odlehčilo.

V prvních týdnech byla návštěvnost ORL ordinace v průměru dvacet pacientů denně. V současné době se vytíženost pohybuje od 50 ošetřených v klidovém období až k 80 pacientům ošetřeným v době nemocí. Tomu napovídá i stav kartotéky - přes 21 500 pacientů, kteří ordinací prošli minimálně jednou.

Po devíti letech se ORL ambulance z Opletalovy ulice přemístila do areálu Nemocnice Chrudim. Co se tím zlepšilo? Ambulance je umístěna do nově vzniklých prostor, má bezbariérový přístup, je komfortnější pro pacienty i pro její personál, nachází se v blízkosti lékárny. ORL pacienti mají blíže především ke komplementu nemocnice, k dalším medicínským oborům, které v nemocnici působí. Současně je pak zajištěna celodenní přítomnost ORL odborníka v nemocnici, problémem tak přestala být statimová vyšetření u urgentních stavů (ARO, chirurgie, interna, dětská JIP apod.).

Více informací o vybavení ordinace a poskytovaných službách najdete v sekci Vybavení a služby.


Zdravotní pojišťovny

Smluvní pojišťovny

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna, 111
  • Vojenská zdravotní pojišťovna, 201
  • Oborová zdravotní pojišťovna, 207
  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, 211
  • Česká národní zdravotní pojišťovna, 222

Nesmluvní pojišťovny

Pojištěnci nesmluvních pojišťoven budou ošteřeni v akutních případech, další léčba a způsob úhrady bude řešen individuálně.